Fremad Amagers direktør på orlov

Fremad Amagers direktør på orlov

NordicBet ligaklubben Fremad Amager har i den seneste tid været under et stort pres for at redde klubbens økonomi. Dette er tilsyneladende lykkedes, men nu går klubbens direktør Allan Ravn på orlov i tre måneder.

”Den seneste periode har påvirket på flere fronter, og derfor skal der ro på og fornyet energi til. For mit vedkommende har jeg brug for et pusterum til at finde ro i krop og sjæl. Det der er væsentligt, er at der kommer ny energi ind i Fremad Amager Elite, så klubben og holdet kan fokusere fuldt ud på de resterende 9 kampe og de fremtidige spændende kommercielle tiltag fra den nye ejerkreds,” udtaler Allan.

I mellemliggende periode vil Jacob “Gaxe” Gregersen  varetage alle opgaver i den sportslige afdeling med hans stab. I forhold til det kommercielle træder Lars Hein fra ejerkredsen ind på daglig basis.

Share